Twitter Facebook Youtube Instagram flickr RSS Inici Contacte Mapa web Català | Español    Traductor: 
Esteu aquí: Inici Arts escèniques Premi de projectes d'Arts Escèniques
« Febrer 2017 »
Febrer
DlDtDcDjDvDsDg
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Premi de projectes d'Arts Escèniques

Cap Premis

Aquest Premi es va convocar entre els anys 2000 i 2010. La seva característica principal fou que les obres que s'hi presentaven havien de ser projectes, no pas obres ja produïdes o estrenades. I el requisit per participar-hi, a més, era que havien de contemplar una aportació de llenguatge artístic contemporani, tant pel que fa a la dramatúrgia com a la posada en escena.

Els guanyadors i finalistes de les anteriors edicions van ser:

11è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2010

Jurat: Andrés Beladiez, Jordi Colominas, Cèsar Compte i Mariví Martín

Projecte premiat: "Moi, j'attends" de JOSÉ ANTONIO PORTILLO

Finalistes:
"Who says your name" de MACARENA RECUERDA SHEPHERD
"Impostura" d'EMBER (Jorge Jáuregui i Laura Arís)
"Circo interior humano" de ONÍRICA MECÁNICA
"The Golden Hole" de MARÍA JEREZ
"Moi, j'attends" de JOSÉ ANTONIO PORTILLO
"What if everything we know is wrong" ROSA CASADO i MIKE BROOKES

10è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2009

Jurat: Andrés Beladiez, Jordi Colominas, Pep Fargas i Narcís Puig

Projecte premiat: "Habitaculum" KAMCHÀTKA

Finalistes:
"Actos de juventud" LA TRISTURA
"Habitaculum" KAMTCHÀTKA
"El circo de las penas" ANTIGUA & BARBUDA
"Thank you very much" LOSQUEQUEDAN
"Torn de nit" CABOSANROQUE
"Experimentació CRIT CRU" CERCLE PORCÒPOLIS

9è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2008

Jurat: Judith Bombardó, Jordi Fondevila, Paz Santa Cecília, Pep Fargas

Projecte premiat: "Hello myself" PALOMA CALLE

Finalistes:
"Sunset on Mars" ALLUE DANZA
"Ens convertim en imatges on submergir-se" INTERACCIONES / ITINÉRANCES
"Biòtop-LL" KÒNIC THTR
"La boca, los ojos, los hechos la vida" DAVID FERNÁNDEZ
"Hello myself" PALOMA CALLE
"Saalt" Assoc. Art. INDI GEST

8è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2007

Jurat: Cesc Casadesús, Jordi Fondevila, Paz Santa Cecília, Salvador Sunyer

Projecte premiat: “Contra Natura” ÀLEX SERRANO

Finalistes:
“Distribució 2. Fora de Camp” ELENA ALBERT
“La mujer de amianto” COPIA IZQUIERDA
“Los Santos” ARMADILO TEATRO
“Invisibles” LA BANDA
“Contra Natura” ÀLEX SERRANO
“El gran atasco” MR. KUBIK

7è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2006

Jurat: Paz Santa Cecília, Llorenç Corbella, Ferran Madico, Jordi Fondevila

Projecte premiat: “You should be a dream” de la comapanyia INTHISSECTION-JUSCHKA WEIGEL

Finalistes:
“Minúscula” de NOMAD TEATRE
“Desaladas” d’ EL LOCAL
“Cuttlas, el pistoler molecular” de PRODUCCIONS ESSENCIALS
“elhombreinvisible” de LOS CORDEROS
“Un lloc conegut” de RUE MIRANDA

6è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2005

Jurat: Tena Busquets, Llorenç Corbella, Marta García, Ferran Madico

Projecte premiat: “El rei de la soledat” PLAYGROUND

Finalistes:
“Ni palante ni patrás (no hay manera, oiga...)” de TERESA NIETO
“Indignos” de Cia. AMARANTO
“El rei de la soledat” de cia. PLYAGROUND
“Mur” de THOMAS NOONE DANCE
“40 36  entrañas” de TITZINA
“Raw 00” de COL·LECTIU ANATÒMIC

5è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2004

Jurat:Tena Busquets, Llorenç Corbella, Marcos Ordoñez, Àlex Rigola

Projecte premiat: “El cremaster de los cojones” SERGI FÄUSTINO

Finalistes:
“Superpoderosas en chúpate esa laguna” CHROMA
“El cremaster de los cojones” SERGI FÄUSTINO
“Mascles” MARTA GALÁN
“Del cel” DEAMBULANTS
“Pinotxo bric à brac” ZUM ZUM
“Atlas” MAL PELO

4è Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2003

Jurat: Joan Ollé, Tena Busquets, Marcos Ordoñez, Javier Yagüe

Projecte premiat: “El jardí inexistent” SENZA TEMPO

Finalistes:
“La mort de Cyrano a New Tol” DAVID YMBERNON
“La vida en Chandal” TAC TEATRO
“El jardí inexistent” SENZA TEMPO
“Actes indecents” LAZZIGAGS
“dOndeondÓnde” CHRISTIAN ATANASIU
“Gorey Go” FARRÉS BROTHERS

3r Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2002

Jurat: Joan Ollé, Àngels Margarit, Joan Anguera, Toni Cabré

Projecte premiat: “Las aventuras de la extraña pasajera en: de una habitación a otra”
LA CÒNICA / LACÒNICA

Finalistes:
“Narcís” JORDI BERTRAN
“Microcosmos” COCO COMPANY
“Las aventuras de la Extraña Pasajera en: de una habitación a otra” LA CÒNICA / LACÒNICA
“Coplas del Blanco Miguel” ANDRÉS CORCHERO - ROSA MUÑOZ
“Matraka” HORTZMYGA
“Santa Isabel d’Hongria” POSTFESTUM

2n Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2001

Jurat: Pablo Ley, Joan Anguera, Anna Rosa Cisquella, Sol Picó

Projecte premiat: “Pensamientos despeinados” ERRE QUE ERRE

Finalistes:
“El mocador és un món” POSTFESTUM
“7 Dust” CONSERVAS
“El somni d’una nit d’estiu” PARRACS
“La calle del infierno” VALIENTE PLAN
“La Burka” CUERPO TRANSITORIO
“Pensamientos despeinados” ERRE QUE ERRE

1r Premi de Projectes d'Arts Escèniques.
Lleida 2000

Jurat: Joan Anguera, Pablo Ley, Lipi Hernández, Àlex Casanovas

Projecte premiat: “Miguel Hernández” TEATRO MERIDIONAL

Finalistes:
”El porqué de las cosas“ de TANTTAKA TEATROA
“Sirenas” WASKMAN-GENERAL ELÈCTRICA
“Drakûl“ MIM DE LA BRUME
“Formica Rufa” SARRUGA
“Bésame el cactus” SOL PICÓ
“Miguel Hernández” TEATRO MERIDIONAL